Życie w zachwycie.

Co w sieci piszczy?

9 września 2016

Co w sieci piszczy?

Lubię czytać, szukać nowych rzeczy do zachwytu i zachwycać się mądrymi ludźmi. Pomyślałam, że warto się dzielić wartościowymi treściami i dlatego zaczynam cykl Co w sieci piszczy, który będę regularnie wrzucać na swoją stronę. Niektóre rzeczy są świeżutkie jak bułeczki z piekarni o szóstej rano, niektóre starsze, ale myślę, że dobra treść zawsze się obroni.

Mam nadzieję, że się spodoba. Tak już prawie pod ten ciepły, piękny weekend.

Zacznę od tego, że to, czego akurat przeczytać nie mogę, a bardzo mnie interesuje, wrzucam do Pocketa. Czyli aplikacji Pocket, której już od dawna jestem wielbicielką. To taki elektroniczny notatnik, gdzie zbierasz wszystko do poczytania na później. Kto nie ma, a nie może się uporać z karteczkami, które się gubią i chaosem w głowie, jak autorka tego tekstu, niech szybko instaluje. Ja już z automatu naciskam zapisz w Pocket. Aplikacja dostępna jest też w języku polskim.

***

Odkryłam bloga Magdy Bębenek i zachwycam się jej podróżami. Rzucił mnie na kolana starszy już tekst, ale aktualny, a może coraz bardziej aktualny Pora na nowe sny. O tym, że wszystko, co widzimy i mamy jest czyimś snem, który doszedł do skutku. Magda od wierzeń na Hawajach przechodzi do rozważań nad światem o tym, jakiego świata chcemy dla naszych dzieci.

Oto fragment: „Żyjemy we śnie, ponieważ wszystko, co widzimy dookoła siebie zostało kiedyś przez kogoś wyśnione, a dopiero później sprowadzone do świata materialnego. Ubrania, które nosimy; narzędzia, których używamy; budynki, w których mieszkamy; stoły, przy których zasiadamy – wszystko, co stworzył człowiek było najpierw czyimś snem”. Mocne. Piękne. Bardzo warto.

soap-bubbles-1021662_640-2

 

***

Natalia Hatalska, analityczka trendów i jedna znajbardziej wpływowych blogerek właśnie wydała #TrendBook2016. Książka opisuje pięć najważniejszych trendów roku. W tym tematem najważniejszym jest człowiek, jego zależności od technologii i jak z nią i w niej żyć. Natalia pisze też o trendach społecznych. O mocnym powrocie do autentyczności. Bez udawania, odchudzania i przerabiania. To cieszy. Świetna lektura z udziałem ekspertów polskich i zagranicznych i poparta badaniami. Do pobrania za darmo w systemie Pay with a Tweet. Ja już mam.

photography-801891_640

 

***

Kto ma dzieci i chce więcej wiedzieć, jak wychować je na szczęśliwego dorosłego, powinien przeczytać rozmowę z Anieszką Stein. Koncept, że szczęście jest celem wychowania, mówi Agnieszka Stein, jest dość nowy i nie bardzo wiadomo, jak go zrealizować. Więc co z tym zrobić i jak to ogarnąć? Przeczytajcie.

hare-1634332_640

 

***

Rozmowa z Łukaszem Jakóbiakiem, który na co dzień sam pyta na swoich 20 metrach kwadratowych, a teraz jest pytany. I mówi dużo i mądrze o samorozwoju i o tym, że na porażkę trzeba sobie zasłużyć. Mądre i motywujące.

***

Kto słyszał o polskiej performerce Agacie Oleksiak, zwanej również Olkiem? Pani Agata dzierga w gigantycznych rozmiarach i tworzy niezapomniane instalacje. Ostatnio udało jej się wyszydełkować piękne okrycie dla pewnego stuletniego domu w Finlandii. Inspirujące.

***

Czy ktoś już zauważył pierwsze dynie w sklepach? Wreszcie nadchodzi czas na dyniowe pyszności. Ja zupę dyniową mam obcykaną na miszcza i jak ktoś chce przepis, to niech się zgłasza, ale Marta w Jadłonomii podaje na przykład przepis na pęczotto z dyni i tagliatelle z dyni. Matko, dynia w gębie:)

 

fall-1511322_640

 

***

A na koniec piękne słowa od Francisa Scotta Fitzgeralda, żeby się wzmocnić:

Świat istnieje tylko w twoich oczach. Możesz go zrobić tak małym albo tak dużym, jak tylko chcesz.

 

toronto-1439133_640

Pozdrawiam swetrowo.

 

 

 

TAGS
POWIĄZANE WPISY
Aga Krzyżanowska
Wiedeń/ Świdnica

Literatka, fotografka, nefelibata. Opowiadam historie o codzienności, w której w soboty jest zen, a we wtorki końce świata (albo na odwrót i w zupełnie inne dni). Czasami piszę książki, zawsze mam w torbie aparat, na ogół polegam w kuchni. Codziennie bujam w obłokach. Stamtąd wszystko lepiej widać.

Facebook