Prosto i uważnie na co dzień

To nie jest książka o tym, jak odnaleźć spokój, sprzątając szafę. Nie znajdziesz tu prostej recepty na szczęście ani gotowych ćwiczeń do wykonania.

To książka o tym, jak w nadmiarze spraw i możliwości odnaleźć to, co dla nas naprawdę ważne. Jak zaplanować czas na celebrowanie codziennych rytuałów, bez poczucia winy. Jak budować prawdziwe relacje i odrzucić toksyczne. Jak ograniczyć to, co zabiera naszą energię i pochłania uwagę, by skupić się na tym, co daje nam najwięcej satysfakcji i radości.

Żyj po swojemu

Czy w dobie Internetu da się jeszcze żyć bez pośpiechu, w swoim tempie, bez #filtrów? Świat próbuje nam wmówić, że wciąż zbyt mało posiadamy, niewiele wiemy, nic nie przeżyliśmy. Zapominamy, że o swoim życiu decydujemy tylko my.

Przyjmij to, co dostajesz i znajdź w tym wartość, a okaże się, że we wszystkim jesteś wystarczający.

Kierunek: Offline

Jak znaleźć cyfrową równowagę i zrozumieć e-dzieciństwo swojego dziecka?

Zastanówmy się, kim byliśmy i jak spędzaliśmy czas, zanim nasze ręce i umysł zajął smartfon? Czy jesteś wśród tych z pochyloną głową: w pociągu, samochodzie, pracy i domu, podczas seksu i jedzenia? Czy zawładnął Tobą mały świecący prostokąt? Czy przeczuwasz, że przestałeś być dzięki temu smart? Czy martwisz się, że Twoje dzieci spędzają zbyt dużo czasu online? Czy kojarzysz jeszcze pojęcie „offline”? Czy przeczuwasz, że Twój awatar ma niewiele wspólnego z Tobą? Czy szczerze możesz powiedzieć: „Lubię to!”? Czy Twoje ciało podlega… gramifikacji? Czy potrafisz określić granice swojej intymności w cyfrowym świecie?