Życie w zachwycie.

22 życiowe teksty z filmów dla dzieci. Na rozgrzanie listopada.

4 listopada 2016

22 życiowe teksty z filmów dla dzieci. Na rozgrzanie listopada.

Listopad jest sumą wszystkich poniedziałków. Niestety tę mądrą i poetycką myśl muszę zachować w warunkach domowych dla siebie i nie wypowiadam jej głośno, ponieważ młodsza B ma zaraz urodziny. Więc jak bym coś takiego palnęła, to byłby foch i dramat do końca roku. Przecież to oczywiste, że listopad jest najpiękniejszy, bo wtedy się urodziłam, ogłasza wszem i wobec B.

Poza przyjęciem urodzinowym, które tuż tuż, pozostaje mi szukać dodatkowych źródeł radości, bo tak o, kiedy jest zimno, leje i nawet już liści nie ma, to muszę się czymś zabawnym nakarmić.

Czytanie to moje ulubione zajęcie. Ale poza książkami uwielbiam też kino. Z racji bycia też matką, od lat kilku oczywistą oczywistością jest, że najbardziej lubię filmy dla dzieci. Statystycznie. Zaliczamy wszystko, co się tylko pojawi. Co w sumie jest wspaniałe, ponieważ nic tak dobrze nie robi, jak świadomość, że w oglądanej historii na pewno wszystko dobrze się skończy. Chociaż nie zmienia to faktu, że zawsze się usmarkam. I bezkarnie pojem naczosów z sosem serowym. A ponieważ listopad to taki miesiąc, że potrzeba czegoś cieplejszego, to dzisiaj mniej poważnie, co nie znaczy że bez sensu, kilka perełek z filmów dla dzieci. I to naprawdę są mądre teksty.

 

O życiu:

1. Mała, ganiałaś kiedyś kury? Oczywiście, że nie. O-ho-ho, to nie masz pojęcia o życiu.

Zakochany kundel.

2. Życie to nie jest sport dla widzów. Jak będziesz się przyglądał, to ani się obejrzysz, jak życie przejdzie ci koło nosa.

Dzwonnik z Notre Dame.

3. Musicie mieć wyobraźnię i serce do walki. Czasem żądać niemożliwego i nigdy nie pozwólcie, aby ograniczało was to, kim jesteście. Duch nie zna granic. Gotować każdy może, lecz tylko nieustraszeni będą mistrzami.

Ratatuj.

4. Którą drogą mam pójść? To zależy od tego, gdzie chcesz zajść. Właściwie wszystko mi jedno. W takim razie wszystko jedno, którą drogę wybierzesz.

Alicja w Krainie Czarów.

5. Można leżeć na moście i patrzeć, jak przepływa pod nim woda. Albo biegać i brodzić w czerwonych butach po mokradłach. Albo zwinąć się w kłębek i przysłuchiwać się, jak deszcz pada na dach. Bardzo jest łatwo miło spędzać czas.

Dolina Muminków.

6. Pokaż, że jesteś odważny, szczery i bezinteresowny, a pewnego dnia będziesz prawdziwym chłopcem.

Pinokio.

7. Ciągle myśląc o tym, co było, stracisz z oczu to, co może być.

Ratatuj.

8. Gwiazdka może spełnić część życzenia, ty musisz jej pomóc porządną, ciężką pracą.

Księżniczka i żaba.

9. Bo kiedy ktoś idzie za głosem serca, to dochodzi, dokąd chce. Osiąga to, co chce, pod warunkiem, że spróbuje.

Madagaskar 3.

 

O miłości:

10. Puchatku, a co jeśli przyjdzie kiedyś takie jutro, że będziemy osobno? Osobność jest całkiem miła, kiedy jest się razem.

Kubuś Puchatek.

11. Gdyby Jasmina wiedziała, że jestem bezdomny, wyśmiałaby mnie. Kobiety lubią, kiedy się je rozśmiesza.

Aladyn.

12. Jeżeli przyjdzie takie jutro, że nie będziemy razem, to musisz o czymś pamiętać. Jesteś odważny jak lew, silny jak słoń i mądrzejszy od sowy. Ale najważniejsze jest to, że nawet osobno i tak będę z tobą. Zawsze będę z tobą.

Kubuś Puchatek. 

13. A jeśli pewnego dnia będę musiał odejść? – spytał Krzyś ściskając misiową łapkę. Co wtedy? Nic wielkiego – zapewnił go Puchatek. Posiedzę tu sobie i na Ciebie poczekam. Kiedy się kogoś kocha, to ten drugi ktoś nigdy nie znika.

Kubuś Puchatek.

14. Miłość nie polega na tym, żeby wzajemnie się sobie przyglądać. Lecz aby patrzeć razem w tym samym kierunku.

Mały Książę.

15. Kubusiu, jak się piszę miłość? Prosiaczku, miłość się nie pisze, miłość się czuje.

Kubuś Puchatek.

16. Olaf, roztapiasz się! Są ludzie, dla których warto się roztopić.

Kraina lodu.

 

I kilka cennych mądrości ogólnych:

17. Do Nibylandii! Druga gwiazda na prawo… i prosto aż do rana.

Piotruś Pan.

18. Wcale nie śpię. Sprawdzam tylko światłoprzepuszczalność swoich powiek.

Garfield.

19. Musisz pomyśleć o czymś cudownym. A takie myśli uniosą cię same w powietrzu.

Piotruś Pan.

20. Jak możesz to czytać? Przecież tu nawet nie ma obrazków! Niektórym wystarcza wyobraźnia.

Piękna i bestia.

21. Robin, jesteśmy dobrzy czy źli? No wiesz, czy można kraść bogatym, żeby wspierać biednych? Kraść? To ohydne słowo. My nie kradniemy, tylko pożyczamy od tych, którzy mają więcej. Pożyczamy? To ale mamy długów…

Robin Hood.

22. Wszystko ma jakiś morał, pod warunkiem, że umiesz go znaleźć.

Alicja w Krainie czarów.

A moje morały na dzisiaj są proste:przytulać się, kochać, nie marnować czasu na rzeczy i zakupy. Fajni ludzie, kino i książki są dużo lepsi. I dobre wino po kinie też:)

Pozdrawiam bardzo ciepło. Cmok.

TAGS
POWIĄZANE WPISY
Aga Krzyżanowska
Wiedeń/ Świdnica

Literatka, fotografka, nefelibata. Opowiadam historie o codzienności, w której w soboty jest zen, a we wtorki końce świata (albo na odwrót i w zupełnie inne dni). Czasami piszę książki, zawsze mam w torbie aparat, na ogół polegam w kuchni. Codziennie bujam w obłokach. Stamtąd wszystko lepiej widać.

Facebook