Życie w zachwycie.

II edycja wielkiej wymiany książkowej.

1 października 2016

II edycja wielkiej wymiany książkowej.

Eloł, Eloł, kochani Czytacze,

z przyjemnością dołączam do tej akcji i ja. Na początek zasady i obszerny cytat z bloga Dagmary, czyli najbardziej znanej Sojopatki w sieci, jednej z dwóch organizujących całą zabawę (druga to Magda z Save the Magic Moments):

Jak dołączyć?

„Jeżeli jeszcze nie dołączyłeś do akcji, a masz ochotę poniżej przedstawiam najważniejsze informacje:
1. Akcja trwa od 1 do 7 października 2016 roku.
2. Za wymianę książek pomiędzy uczestnikami akcji nie ponosimy odpowiedzialności, ale książki wysyłamy listem poleconym, tak, aby w razie czego udowodnić, że książka została wysłana.
3. KSIĄŻEK NIE SPRZEDAJEMY. Dopuszczamy jednak możliwość zakupu, gdy nie możecie nawzajem się wymienić. Pierwszeństwo ma jednak WYMIENIAJĄCY, a sprzedaż dopuszczalna jest dopiero po upływie trwania akcji za symboliczną opłatą.
4. Niezależnie, czy jesteś blogerem czy czytelnikiem możesz wziąć udział w wymianie. Jeżeli prowadzisz bloga wstaw u siebie post z książkami, które chcesz wymienić, a następnie umieść ten post w linkowym party u mnie i u Magdy – to bardzo ważne! Wtedy Twój post trafi do większej liczby czytelników! Jeżeli nie prowadzisz bloga napisz w komentarzu, jakie masz książki na wymianę.
5. Jedyny koszt jaki ponosisz to koszt wysyłki książki.
6. Gdy tylko dostaniesz książkę, pochwal się. Wstaw zdjęcie na portalach społecznościowych. Otaguj je koniecznie #przeczytajipodajdalej2 wraz z oznaczeniem organizatorów czyli @save the magic moments oraz @socjopatka.pl.”
Koniec cytatu:)
No to startujemy.
Wszystkie moje książki, które przekazuję dalej, są w stanie bardzo dobrym, nawet te starsze. Na książki wydaję wszystko i ciężko mi się z nimi rozstawać, ale akcja jest piękna i w ramach minimalizmu warto. Książki, które oddaję są mi bliskie, dużo mi dały i coś w sobie we mnie zostawiły, dlatego tym chętniej przekażę je dalej. Enjoy it!

Zapraszam:)

Od najstarszych:

1. Ken Wilber. Krótka historia wszystkiego. Wilber w wielu kręgach uważany jest za jednego z najwybitniejszych światowych myślicieli. To książka o ewolucji, świadomości, mistycyzm miesza się z filozofią. Dla Czytelnika ciekawego, cierpliwego i chcącego mocno poszerzyć swoje horyzonty.

2. Janusz Głowacki. Z głowy. Uwielbiam pana Głowackiego. Jego dystans, ironię i lekkość pisania. Książkę czyta się jednym tchem. Fragment dla ciekawych: … jeżeli się dobrze wychylę przez to jedyne okno, widzę Agencję Towarzyską, wieczoram oświetloną ładnie, na różowo. Ona też ma związek z muzyką. Wasze wiem, kiedy jest w Warszawie Konkurs Chopinowski, bo na Bednarskiej 23 sunie wtedy wężyk Japończyków.

3. Olga Tokarczuk. Prowadź swój płóg przez kości umarłych. Tym razem jedna znajlepszych polskich pisarek pisze o kobiecie, która widzi inaczej niż wszyscy. Jest morderstwo, jest ekscentryczna emerytowana nauczycielka i obrończyni zwierząt. A wszystko dzieje się w Kotlinie Kłodzkiej.

4. Michel Houellebecq. Poszerzenie pola walki. Jeden z najlepszych współczesnych pisarzy francuskich. Ta książka to jego powieściowy debiut. Trzydziestokilkulatek, informatyk, znudzony, w jego życiu niewiele się dzieje, z frustracji namawia kumpla do popełnienia morderstwa. Mocne i to nie kryminał, a dekadencja.

5. Khaled Hosseini. I góry odpowiedziały echem. Lubię Hosseiniego. Jego Chłopca z latawcem przeczytałam jak zahipnotyzowania, to jedna z najpiękniejszych książek, jaką czytałam. Ostatnia jego książka znowu opowiada o historii Afganistanu. To książka o miłości, rozstaniu, przyjaźni. Poruszająca, trzypokoleniowa saga. Mocna i wzruszająca. WYMIENIONE z Dagmarą, @Socjopatka, na Dwadzieścia siedem snów.

6. Wayne W. Dyer. Żyć w równowadze. 9 zasad życia w harmonii. Dyer, autor światowych bestsellerów, w tej małej książce podpowiada, jak dojść do życiowej równowagi. Nie jestem fanem amerykańskich poradników z cyklu jak żyć, ale to mądra książka, bez nadęcia, bardzo wyciszająca. Pięknie wydana. WYMIENIONE z Eweliną z Make Happy Life.

7. Mateusz Grzesiak. Psychologia relacji, czyli jak budować świadome związki z partnerem, dziećmi i rodzicami. Autor, międzynarodowy nauczyciel, psycholog i coach, pisze o dobrej i złej komunikacji, jako podstawie naszego powodzenia w relacjach z innymi. Książkę szybko się czyta. Praktyczne.  WYMIENIONE z Paulą z @Yakie Fayne na Szczęśliwą Kobietę.

8. Elisabeth Gilbert. Wielka magia. Jeszcze cieplutka. Przeczytałam w jeden wieczór. Proste, mądre, motywujące. O odwadze do bycia kreatywnym. Z przyjemnością przekażę dalej. Co miałam wziąć, wzięłam. WYMIENIONE z Paulą z @Yakie Fayne na Sekundy do szczęścia.

 

img_2148-kopia

Ściskam serdecznie. Luna i ja. Moja ciekawska kotełka.

Piszcie na priv na fejsbuku pod @Agnes Krzyzanowska albo klikając w menu na blogu w zakładce kontakt.

TAGS
POWIĄZANE WPISY
Aga Krzyżanowska
Wiedeń/ Świdnica

Literatka, fotografka, nefelibata. Opowiadam historie o codzienności, w której w soboty jest zen, a we wtorki końce świata (albo na odwrót i w zupełnie inne dni). Czasami piszę książki, zawsze mam w torbie aparat, na ogół polegam w kuchni. Codziennie bujam w obłokach. Stamtąd wszystko lepiej widać.

Facebook