Życie w zachwycie.

Wiosenna terapia.

By
on
1 marca 2018

Wiosenna terapia.

Koniec. Wreszcie się kończy ten lodowaty koszmar. Już wiem, dlaczego luty jest najkrótszym miesiącem roku. Dwadzieścia osiem dni chłodu i bezbarwności wystarczy. Codzienny wygląd opatulonego miśka też już mi obrzydł, do tego w taki mróz nieustannie trzeba uważać, z jakim wyrazem twarzy wychodzi się na mróz. Po krótkim spacerze nie można go już zmienić.

Miasta są takie brzydkie zimą. Nawet przedmieścia są okropne, wszystko jest okropne o tej zimnej, nieludzkiej porze roku. Gapię się na tulipany w wazonie i wzdycham z wdzięcznością do pani w telewizji, która opowiada o poprawie pogody na weekend.

Jest w zasadzie początek roku, a ja mam wrażenie, że zimno wyssało ze mnie wszystkie pokłady energii. Jest mi ciągle zimno, mimo grubych skarpet na stopach.

Zimą trudno mi być uważną. Nie ma mowy o żadnej uważności. Wybiegam myślami daleko w wiosnę i mam nadzieję, że odda mi moje siły, a słońce optymizm.

Zaczął się marzec i wszystko zacznie się zmieniać na lepsze, prawda? 

Z kubkiem herbaty siadam na kanapie, w ulubionym lewym rogu i robię sobie wiosenną terapię.

***

Jeszcze chwilę i będę mogła spać przy uchylonym oknie. Nie ma nic piękniejszego niż dźwięk rozgadanych rano ptaków, które lubią drzewo przy mojej sypialni.

Widzę już okna, które otwieram rano w pokojach u dzieci. Kiedy jeszcze chłodne, ale już przyjazne powietrze opatula przestrzeń i zostaje z tą świeżością w mieszkaniu do wieczora.

Zaraz nadejdzie lekkość ubioru i gołe kostki w balerinach. Rozpięty płaszcz. Moja błękitna torba. Malinowy kolor paznokci.

Uśmiechy mijanych ludzi. Bo wiosną wszyscy są milsi, lubią siebie i świat bardziej. Nie sposób nie lubić, kiedy wszystko nagle nabiera kolorów i intensywności.

I pójdę na spacer do pobliskiej kwiaciarni, w której nagle będą piwonie (one są tak wspaniale instagramowe, awwww), kwiaty dzieciństwa z działki mojej babci. Pachnące i cudownie puszyste w swojej piwoniowej, mięciutkiej objętości. Którymi pachnie w całym pokoju.

Myślę o smaku pomidorów, które wreszcie będą zachwycającymi pomidorowo pomidorami i słońcem.

I za chwilę będę sadzić kwiaty na tarasie. Będzie pachnieć ziemią i wiatrem.

Będę siedzieć na pomoście nad rzeką. Słuchać szumu wody i traw.

Zaraz będzie słychać śmiejące się dzieci biegające do wieczora. Widzę już twarze B&B wracających z podwórka, z rumianymi policzkami i głośnym pić! i co jest do jedzenia?

Wyobrażam sobie słońce, które zagląda przez żaluzje i razem z wiatrem maluje wzory na ścianach i mojej twarzy.

Jeszcze trochę i soboty znowu będą leniwe i z kawą na tarasie i cichą muzyką w tle.

Myślę o wyjazdach za miasto w niedzielę i okularach przeciwsłonecznych na nosie.

O kawiarniach nagle pełnych w swoich ogródkach.

I nagle, któregoś dnia rano wstanę i okaże się, że wszystkie drzewa mają liście i wybuchły już magnolie.

Wiosną nie ma smuteczków. Nawet melancholia odpuszcza, ze zrozumieniem robi miejsce dla radości ze zwykłych rzeczy.

Bo przecież pojawią się nowe rodzaje lodów (na to co roku najbardziej czeka młodsza B). I będzie można znowu chodzić boso. Wyjsć z domu z mokrymi włosami. Upiec tartę ze świeżym truskawkami, jedyne ciasto, które mi naprawdę wychodzi…

Znowu tak mocno będzie się chciało żyć. Spacerować wieczorami razem po mieście. Rano samej w ciszy z aparatem.

Znowu nie będę bała się poniedziałków. Nawet je po zimowej niechęci polubię. Wiosną przecież wszystkie dni tygodnia są wspaniałe.

Wiosną nie ma się czego bać.

Wiosną pojawia się odwaga. I wiara we własne siły.

Na pewno będę dużo pisać i zachwycać się światem.

I wszystko będzie miało sens

Już za chwilę. Jestem przygotowana i szeroko się uśmiecham.

Wiosno przyjdź.

 

Ściskam spod koca wyjadając łyżeczką hummus.

Buziak.

TAGS
RELATED POSTS
Kilka myśli na listopad.

8 listopada 2018

Latawce.

18 października 2018

Z dziecięcą odwagą.

10 października 2018

Aga Krzyżanowska
Wiedeń/ Świdnica

Witaj serdecznie, jestem Aga. Fotografuję i opowiadam o życiu bez pośpiechu i na swoich zasadach. Sprawiam, że ludzie się zatrzymują i przypominają sobie o tym, co jest dla nich najważniejsze.

Chcesz moją książkę?
Prosto i uważnie na co dzień
Instagram
  • Adopt the pace of nature: her secret is patience.
R. W. Emerson .
have a wonderful weekend 🌿
.
#findthemagic #aquietlife #minimalmood #novembermood #connectwithnature #aquietlifestyle #aquietlife #livesimple #liveslow #beslow #bemindful #embracetheslowerlife #photographynature
  • ...a few years ago, I would probably write that November is the sum of all Mondays and I hate this cold and rainy month. But if you give your life a little mindfulness, if you slow down and start looking around, you can see beauty everywhere. Morning fog, dew on the grass my dog ​​loves, or these colors of the sky in the afternoon...
.
have a wonderful day lovelies 🌿🌿🌿
.
.
#findthemagic #aquietlife #minimalmood #novembermood #connectwithnature #inspiredbynature_ #inspired #slowdown #lookingforzen #aquietlife #embracetheslowerlife #bequiet #thelittlethingsmattermost
  • And November goes 
With the last red berries 
And the first white snows. 
With night coming early' 
And dawn coming late 
And ice in the bucket 
And frost by the gate. 
The fires burn 
And the kettle sing 
And earth sinks to rest
 Until next Spring. 
Clyde Watson
.
have a wonderful Saturday 🌿🌿🌿
.
#findthemagic #aquietlife #connectwithnature #autumnmood #embracetheslowerlife #novembermood #aquietlifestyle #mindtheminimal #minimalmood
  • Eat better. Run more. Squat more. Sleep earlier. Wake up earlier. Make a good breakfast. Drink water. Eat fruits. Read books. Adventure. Talk less. Listen more. Feel deeper. Love better. Open your eyes. Experience life. Be happy.
(found on Tumblr)
.
have a lovely day🌿🌿🌿
.
#findthemagic #aquietlife #connectwithnature #autumnmood #naturebeautiful #aquietlifestyle #slowdownwithstills #slowdown #embracetheslowerlife #instaflowers
  • ...everything has beauty... just look around...
.
happy new week lovelies🌿.
.
#findthemagic #aquietlife #connectwithnature #autumnmood #naturebeautiful #everythinghasbeauty #lookingforzen #aquietlifestyle #aquietstyle #slowdown #bepresent #bemindful #feeltheflow #mindtheminimal #minimalmood #liveessential
  • ...the earth laughs in flowers...
R. W. Emerson
.
...and I am laughing too seeing this yesterday🌿
.
have a wonderful Sunday lovelies🌟🌟🌟
.
#aquietlife #findthemagic #autumnflowers #autumnmood #octobermood #aquietlifestyle #naturebeautiful #flowerphotography #bequiet #beautyiseverywhere #slowdown #connectwithnature

Śledź mnie!

Zapisz się!