Życie w zachwycie.

Proste inspiracje # No. 4

By
on
5 października 2017

Proste inspiracje #No. 4

Ci, którzy do mnie zaglądają wiedzą, że bliski jest mi minimalizm, prostota i wolne tempo życia. Cieszą mnie małe, piękne rzeczy i duże przestrzenie. Upraszczam i szukam życia z sensem. I uwielbiam ludzi mądrzejszych od siebie. Od których mogę się czegoś nauczyć i zainspirować.

W pierwszych prostych inspiracjach, drugich i trzecich pisałam o kilku miejscach, które warto odwiedzić. Dziś część czwarta. O mądrych blogach, pięknych instagramach i jeszcze mądrzejszych i piękniejszych książkach, które odkryłam i mam zamiar czytać albo przeczytałam i polecam.

Drobiazgi:

Ostatnio znowu dorwałam swoją szafę. Był wir. Żegnajcie jaskrawe róże i pstrokate kwiatki letnich sukienek i koszul! Adieu, bye bye. Zeszłam tym samym do palety czterech kolorów ubrań: biały, szary, niebieski, w różnych odcieniach i gdzieniegdzie jakiś nieśmiały pink w postaci tshirtu. Korzyść z tego jest taka, że zniknęły dylematy pod tytułem w co ja mam się ubrać. Wszystko do siebie pasuje. Nawet jak wyciągam coś po ciemku z szafy rano (po wakacjach w domu jest wędrówka ludów i na ogół któreś z dzieci, nie wiadomo jak i skąd, ląduje w sypialnianym łóżku).

Niestety, ponieważ w przyrodzie musi istnieć równowaga i żeby nie było, że już prawie jestem superminimalistką, z Zary przerzuciłam się na Zarę Home, którą mi niestety niedaleko otworzono, aghhh.  Wchodzę do niej z wypiekami i rozczulam się nad każdym talerzykiem i ściereczką. Dobrze, że mają zaporowe, jak na moją kieszeń, ceny, więc na ogół wychodzę z niczym. Na szczęście są jeszcze pchle targi… Aghhh, aghhh.

Bo życie składa się z małych rzeczy i wielu drobnych przyjemności. Kawa mieszana maleńką srebrną łyżeczką z ubiegłego stulecia jest zupełnie inną poranną kawą. Stara butelka – syfon w niebieskim kolorze, przez którą widać jesienne słońce, poprawia humor i przenosi w letnie klimaty, które przecież za rok wrócą…

Miejsca:

Marta Idczak. Brałam ostatnio udział w jej warsztatach o storytellingu  (Misja Mars) i to była naprawdę kosmiczna podróż. Bardzo dynamiczna, bo program podróży na Marsa toczy się z prędkością świetlną. Dużo pisania, dużo nauki i sięgania w głąb siebie. Polecam serdecznie wszystkim, nie tylko blogerom i właścicielom firm, także tym, którzy chcieliby odważnie opowiadać o sobie. Marta będzie za jakiś czas startować ze swoim nowym projektem i grupą na Facebooku i znając ją wiem, że będzie się tam działo.

Magda i jej blog Dopracowani. Magdę czytam już od bardzo dawna, uwielbiam i wspominałam kiedyś o niej. Ale dzisiaj chciałam napisać o jej projekcie Blogometamorfoza, w którym mam szczęście brać udział. Tak się stało, że niepewnie się w sierpniu do niej zgłosiłam, a tu nagle znalazłam się w grupie kilku szczęściarzy. Projekt dotyczy nowej identyfikacji wizualnej bloga. Bardzo się na nią cieszę, bo za kilka dni będzie u mnie mniej i bardziej dyskretnie.  Się pracuje. To wszystko dzięki Magdzie. Komu chodzi po głowie zmiana wizerunkowa własnego miejsca w sieci, Magda otworzyła już listę oczekujących na drugą edycję.

Sens i bla. Bloga Małgorzaty odkryłam dzięki (ulubionemu) Instagramowi. Jest mądrze, minimalistycznie, bo u niej największą wartość ma słowo. O rozwoju osobistym i wrażliwości. Z empatią. Szkoda, że nie pisze często.

Alicja na Wyspie. To też blogowy skarb odkryty na Instagramie. Jest spokojnie, z dystansem do siebie. O życiu i codzienności z emigracją w tle. Świetnie pisane. Mądra lektura, którą właśnie co wieczór się raczę.

Poza tym odkrywam Tumblr. Czyli platformę do mikroblogów. Tam jest tak minimalistycznie i inspirująco. Polecam. Powoli pracuję tam też nad swoim profilem.

Fotografia:

blues and stripes. Biel i błękity. Uwielbiam w szare dni.

 

jo_ simplife. Dumnie prezentuję galerię mojej siostry, która pięknie się rozwija. Jest pastelowo, lekko, prosto.

 

evakosmasflowers. Gapię się z zachwytem na piękno jej fotografii. Mam cichutkie marzenie pojechać kiedyś na jej warsztaty fotograficzne do Londynu.

 

hed_mee. Monochromatycznie, minimalistycznie. Bardzo wyciszająco.

 

Nigdy nie zaprosiłam do siebie… Więc dzisiaj nieskromnie mój profil, trochę prywaty i własnej kryptoreklamy może czasem być:

Książki:

Brenè Brown: Z wielką odwagą. O kulturze wstydu i odwadze do bycia wrażliwym. Piękna, mądra książka, do której znowu sięgam. I z niecierpliwością czekam na tłumaczenie jej kolejnej, która właśnie ukazała się na rynku amerykańskim.

Steven Pressfield: Do roboty.”Dziecko, geniusz i wariat nie mają żadnego problemu z uwierzeniem w nieprawdopodobne. Tylko Ty i ja tego nie potrafimy, z naszymi dużymi mózgami i małymi sercami, które wątpią, zastanawiają się i wahają”Mocno rozwojowe. Przyjemne w czytaniu. Motywujące.

Julia Cameron: Pamiętnik artysty. O tym, że wszyscy jesteśmy artystami, choć często brakuje nam odwagi, by realizować swoje marzenia. Cameron prezentuje w niej swój autorski, dwunastotygodniowy kurs, który pomaga przełamać strach i stać się artystą. Inspirujące.

Austin Kleon: Twórcza kradzież. Dziesięć przykazań kreatywności. „Naucz się błyskotliwie kraść, zapożyczać, czerpać inspirację, zamieniać domowe hobby w wielkie projekty. Patrz, jak robią to inni, i zrób to po swojemu”. Cudowna, inspirująca książka, pomagająca w chwilach zwątpienia i braku flow.

Scott Kelby: Sekrety mistrza fotografii. Nie wierzyłam, że można napisać dobrą książkę o nauce fotografii. Można. Jest świetna i do tego tak napisana, że co chwilę wybucham śmiechem. Kopalnia wiedzy o robieniu zdjęć. Przymierzam się do następnej tego autora, tym razem o nauce Photoshopa.

***

Na koniec mam ogromną prośbę i pytanie. Oprócz nowego wyglądu bloga zastanawiam się nad zmianą jego nazwy.

Czy nie byłoby lepiej, gdybym firmowała go swoim imieniem i nazwiskiem? Czy aktualna nazwa nie jest zbyt abstrakcyjna? Oczywis.cie ja na chmurze leżę ciągle i nieustannie, jak tylko powieszę pranie, uda mi się nie spalić kuchni i ogarnę dom. Ale miotam się ostatnio, czy tej nazwy nie zmienić…

Będę wdzięczna za każdy komentarz.

Pozdrawiam serdecznie, cukinie się na mnie gapią, muszę coś z nimi zrobić.

Buziaki.

 

 

 

 

TAGS
RELATED POSTS
Aga Krzyżanowska
Wiedeń/ Świdnica

Pisarka z szafy. Zero orientacji w terenie. Mocna wiara w bycie przyzwoitym. Koneserka codzienności bez pośpiechu. Notuje i fotografuje, znaki szczególne #nofilter. Witaj, Czytelniku.

Chcesz moją książkę?
Prosto i uważnie na co dzień
Instagram
  • A little walk with my dog today and I saw these little beauties. .
I think there is important to contemplate the beauty of the earth. Because you can always find reserves of strength that will endure as long as life lasts. There is something infinitely healing in the repeated refrains of nature - the assurance that dawn comes after night, sun after moon, spring after winter.
.
Have a wonderful Saturday 🌿🌿🌿
.
Mały spacer z moim psem dzisiaj i takie piękności na łące... Myślę, że to takie potrzebne, żeby kontemplować piękno ziemi. Tam zawsze można znaleźć rezerwy siły, które przetrwają tak długo, jak długo będzie trwało życie. W powtarzających się cyklach natury jest coś nieskończenie uzdrawiającego - pewność, że świt nadejdzie po nocy, słońce po księżycu i wiosna po zimie.
.
pięknej soboty, Kochani🌿🌿🌿
.
#seethebeauty #essentialism #liveessential #aquietlife #minimalmood #saturdaymood #aquietlifestyle #beautifulearth #slowdown #livemindfully #bequiet #thereisabeautyeverywhere #wintermood #mindtheminimal
  • Good morning,

to work on yourself is the best thing you can do. Accept that you are not perfect, but you are enough.And then start working on everything that destroys you. Your insecurities, your ego, your dark thoughts. Try to say nothing negative about people. See what happens to your life. 
Joy, compassion, connection. Magic. Beautiful life.
.
Have a wonderful day lovelies🌿
.
Dzień dobry,

Dzień dobry,

pracować nad sobą to najlepsza rzecz, jaką można zrobić. Zaakceptować, że nie jesteśmy doskonali, ale wspaniale wystarczający. A potem można pracować nad wszystkim, co nam nie służy. Nasza niepewność, ego, nasze mroczne myśli. Starać się nie mówić nic negatywnego o ludziach. Zaskakujące, co dzieje się potem z naszym życiem.

Pojawia się radość, współodczuwanie, połączenie z innymi. Magia. Życie. Takie piękne. .
dobrego dnia🌿💙
.
#seethebeauty #essentialism #liveessential #aquietlife #minimalmood #aquietlifestyle #slowdown #littlethingsmatter #embracetheslowerlife #lifeisbeautiful #livequiet #beslow
  • Good morning,
we have to realize that our lives could be gone in a moment. There are no guarantees that we will be here at this time next year. Learn to live each day to the fullest. Don't complain. Don't focus on what's wrong. Write letters. Take care of your enthusiasm. Have no expectations. Be grateful for the opportunity to experience each day.
.
Have a wonderful Tuesday 🌿🌞
.
Dzień dobry,
dobrze zdać sobie sprawę, że nasze życie może zniknąć za chwilę. Nie ma gwarancji, że będziemy tu w tym czasie w przyszłym roku. Nauczmy się żyć każdego dnia w pełni. Nie narzekać. Nie skupiać się na tym, co jest złe. Piszmy listy. Pielęgnujemy swój entuzjazm. Pozbądźmy się oczekiwań. Bądźmy wdzięczni za możliwość przeżywania każdego dnia.
.
Dobrego wtorku🌿💙
.
#seethebeauty #essentialism #liveessential #aquietlife #minimalmood #aquietlifestyle #simplicity #livesimple #springmood #beslow #slowdown#embracethequiet
  • Good morning,
there is an Indian proverb that says that everyone is a house with four rooms, a physical, a mental, an emotional, and a spiritual. Most of us tend to live in one room most of the time but unless we go into every room every day, even if only to keep it aired, we are not a complete person. .
Dzień dobry,
istnieje indiańskie przysłowie albo raczej przypowieść, która mówi, że każdy jest domem z czterema pokojami: fizycznym, mentalnym, emocjonalnym i duchowym. Większość z nas zazwyczaj mieszka w jednym pokoju przez większość czasu, ale jeśli nie wejdziemy do każdego pokoju każdego dnia, nawet jeśli chcemy go tylko przewietrzyć, nie jesteśmy kompletną osobą.
.
Pięknej niedzieli🌿
.
#seethebeauty #essentialism #liveessential #aquietlife #simplicity #aquietlifestyle #minimalmood #sundaymood #slowdown #embracetheslowerlife #littlethingsmatter #lovelife #bequiet #livemindfully
  • I read (I don’t remember where) that light is always stronger than darkness. If darkness gets into a room full of light, the room will remain bright. If there is a bit of light in the dark place, the darkness will disappear. There is always a new day. There is always a little bit of light, a sunlight in the morning, a smile of a child, a cup of coffee, a silence full of understanding...
.
have a peaceful evening ⭐️
.
Czytałam gdzieś, że światło jest zawsze silniejsze od ciemności. Jeśli do pokoju pełnego światła dostanie się ciemność, pokój i tak pozostanie jasny. Jeśli w ciemności pojawi się odrobina światła, ciemność zniknie. Niezależnie od kłopotów zawsze jest nowy dzień. Świt, który przynosić czystość myśli i nadzieję. Filiżanka kawy w ciszy, uśmiech dziecka, spokój wczesnego poranka. 
Dobrego wieczoru⭐️
.
#seethebeauty #essentialism #liveessential #aquietlife #aquietlifestyle #prettycityvienna #eveningwalk #bequiet #slowdown #simplicity #embracetheslowerlife #citywalk #essentialliving
  • It is our own mental attitude which makes the world what it is for us. Our thoughts make things beautiful, our thoughts make things ugly. The whole world is in our own minds. What do you think when you get out of your bed? What is in your head now? Things to do? Worries? sometimes it is enough to look around to see how much we have. a little bit of gratitude changes a lot in our everday life. Learn to see things in the proper light.
.
have a wonderful day🌿
.
Coraz bardziej przekonuję się, że nasza rzeczywistość jest taka, jak nasze myśli. Nasze nastawienie determinuje wszystko. Można widzieć świat zawsze odrobinę pięknym, zawsze złym. Pytanie, czy martwienie się i czarnomyślenie coś zmieni?... Zwracam ostatnio uwagę na to, czym zajmuję głowę, jak wstanę z łóżka. To ma znaczenie:) Jeśli nakarmię się zapachem i miłością dzieci, tym, ile jednak mam, inaczej wchodzę w dzień. .
zatem pięknej środy💙
.
#seethebeauty #essentialism #liveessential #aquietlife #bemindful #beautifulnature #sigmaartlens #aquietlifestyle #gratitude #simplelife #simplicity #minimalmood

Śledź mnie!

Zapisz się!