Wpisy

Dialogi rodzinne. Nr 6.

Przez dnia 27 lutego 2016

Krótka rozmowa o miłości.

– Czy chciałaś mieć syna?

– Tak, kochanie. Zawsze.

– A skąd wiedziałaś, że ja, to ja?

– Po prostu jak lekarz potwierdził, że jestem w ciąży, to wiedziałam, że to ty.

– Ale jak?

– Czułam to. Byłam pewna.

– A moje imię?

– Zawsze miałeś to imię. Od zawsze wiedziałam, że będziesz Benjaminem.

– A jak mnie jeszcze z tobą nie było, to gdzie byłem? W kosmosie?

– Tak, kochanie.

– A który raz się teraz urodziłem?

– Nie wiem, ale na pewno któryś z kolei. Nie ostatni.

– Czy jak umrzemy, to się kiedyś spotkamy?

– Na pewno. Może w innym ciele, ale się spotkamy.

– Rozpoznam cię?

– Tak.

– Przytulisz mnie?

– Kiedy?

– Codziennie. 289 razy.

– Zawsze. Do końca świata.

– Kocham cię. Jesteś najlepszą mamą na świecie. Przyszłaś dzisiaj po mnie, jak usłyszałaś, że się przewróciłem. I przytuliłaś mnie. Potem mniej boli.

– Kocham cię, synku. Najbardziej na świecie. Zawsze przyjdę.

Kurtyna.

Tagi
RELATED POSTS
  • Aga, niedługo napiszę o jednej z moich ukochanych książek, „Jeż”. Czytałaś? Książka dla dzieciaczków, w teorii. Ale ja wierzę, że jest to książka dla rodziców. Jeśli nie czytałaś, to najpierw przeczytaj książkę, a potem dopiero streszczenie, albo opis, dobrze? Ona jest odpowiedzią na to co napisałaś. I jest o miłości do dziecka <3

    • Dziękuję Basiu za Twoje odwiedziny:) Jeża nie znam, dlatego właśnie będę zamawiać, a potem odezwę się. Nie szukam opisu:) Dziękuję. Pozdrawiam Cię mocno.

  • Dzieci są takie fajne, jak zadają te swoje pytanie 😀 Jednak tak łatwo zaplątać się w odpowiedziach. Mnie kiedyś młody zapytał, jak to się stało, że jest kim jest. Wbrew pozorom, nie jest łatwe takie wyjaśnianie. Mój syn też mówi, że jak pocałuję i podmucham to mniej boli 😀

    • To są też te pytania, na które najtrudniej nam dorosłym odpowiadać…dzieci tak cudownie spokojnie przyjmują najtrudniejsze tematy: córka ostatnio mi powiedziała, że jak umrę to też będzie mnie kochać i soczyście uściskała:)

Aga Krzyżanowska
Wiedeń/ Świdnica

Pisarka z szafy. Zero orientacji w terenie, w kuchni podobnie. Wysoka wrażliwość i mocna wiara w sens bycia przyzwoitym. W dużej torbie wiele małych rzeczy i aparat. Wielbicielka codzienności bez pośpiechu. Znaki szczególne #nofilter. Witaj, Czytelniku.